SQL dotazy na databázi ve vašem disku – není problém.

Ahoj čtenáři.

Probírali jsme základy SQL v posledním článku a ne každý má možnost k přístupu k databázi. Ale vlastní tabulky si můžete vytvořit sami a uložit ve svém PC. Já třeba tak mám uloženou sbírku hudby a nebo třeba kontakty, a když někoho hledám třeba kvůli adrese stačí napsat: SELECT Jmeno FROM Kontakty WHERE Jmeno=’Lukáš‘; . A vyjedou mi všech Lukášové, jejich adresy, telefoní čísla a další informace podle příkazu který zadám.

A jak na ty tabulky na PC:

Nejjednodušší možnost do Firefoxu/Chrome je nainstalovat si doplněk SQLite Manager:To ti umožní vyrobit si na PC libovolný počet databází (každá bude jenom jeden fyzicky soubor na disku), se kterými můžeš pracovat a učit se v rámci toho SQLite Manageru. Tím si krásně vyzkoušíš tvorbu tabulek, SQL dotazy apod.

A druhá varianta a mnohem ještě lepší stáhnout si DB Browser for SQLite. V tomto programu, který je v češtině. Můžete dělat tabulky buď pomocí příkazů SQL (na učení lepší) nebo i v editoru kdy SQL nemusíte znát. Pokud vás SQL jen tak zajímá nebo se ho chcete naučit kvůli zaměstnání velmi doporučuji.

Summary
Author Rating
1star1star1star1star1star
Aggregate Rating
no rating based on 0 votes

1 komentář u „SQL dotazy na databázi ve vašem disku – není problém.“

Napsat komentář