Už jste potřebovali někdy na svém iphonu zmešit fotografii nebo třeba obrázek stažený z internetu? Může se vám to hodit když někomu chcete fotku poslat nebo ji třeba nahrát do diskuzního fora a podobně. K tomu vám poslouží aplikace Compress Photos & Pictures  , kterou stáhnete na AppStore. Aplikace je zdarma , ale pokud budete chtít odstranit reklamy nebo některé prémiové funkce už si zaplatíte.

Po zapnutí aplikace kliknete na ikonu + a povolíte aplikaci přístup k obrázkům a fotografiím. Poté vyberete obrázek (můžete vybrat i více obrázku) co chcete zmenšit > v okně select photos ho označíte a kliknete na next > poté nastavíte kompresi obrázku a kliknete na compress photo > pak pokud jste si nekoupily premium verzi aplikace ukáže reklamu tu zavřete a je hotovo > ještě si můžete zvolit jestli originální obrázek vymažete nebo si ponecháte oba.

Ještě malé upozornění po každé akci pokud nemáte premium musíte aplikaci ukončit a znovu zapnout. Cena premium je buď 109 Kč na rok nebo 249 Kč na vždy.